Prawdziwa czy sztuczna choinka?

Święta zbliżają się coraz szybciej, wielu już myśli o ozdobach do stworzenia
gościnnej atmosfery i zanurzenia się w świątecznym nastroju.
Oprócz wyboru rozmiaru, wiele osób zadaje sobie pytanie: którą kupić?
Sztuczną choinka czy
prawdziwą?

Miłośnicy przyrody zawsze preferowali żywą choinkę, ignorując przy tym fakt, że każdego roku w skutek wycinki drzew ma miejsce masowe wylesianie terytoriów lasów. Inni natomiast
uważają za najlepsze sztuczne choinki.

Z biegiem lat technologia pozwoliła, aby sztuczne choinki imitowały żywe. Jest to możliwe dzięki użyciu wysokiej jakości materiałów. Ponadto mogą być używane przez kilka lat z rzędu co daje duże oszczędności I chroni środowisko.

Sztuczna choinka

W ostatnich latach sztuczne chonki stają się coraz bardziej rozpowszechnione. Ale tak samo jak żywe drzewka, mają swoje plusy i minusy.
Korzyści :
 • Niezawodność
To jest jedna z głównych cech tego modelu. To kwestia podstawowa, jeżeli troszczymy się o środowisko. Drzewo można użytkować przez wiele lat z rzędu, co jest praktycznie nie do wykonania z żywą choinką. Jeśli nie przesadzimy jej we właściwe miejsce w odpowiednim czasie, może się nie przyjąć, w skutek czego będzie do wyrzucenia. Sztuczne drzewka wysokiej jakości można ponownie wykorzystywać nwet 10- 15 lat z rzędu.
 • Typologia
Kolejną zaletą sztucznego drzewa jest możliwość doboru modelu do potrzeb Twojego wnętrza Choinki wewnętrzne są odpowiednie, jeśli potrzebujesz choinkę do pokoju, restauracji lub Centrum handlowego. Choinki na pniu i stożkowe nadają się do obszarów miejskich: ulic lub okolic dużych placów. Będziesz mógł bez problemu dobrać właściwy kolor: od klasycznej zieleni po lekko ośnieżone gałęzie lub nawet niebieskie – dla tych, którzy kochają nowoczesny styl.
 • Jakość i praktyczność
Obecnie materiały, z których zbudowane są takie drzewa, są doskonałej jakości. Jeśli wcześniej różnica była oczywista, dziś wiele sztucznych drzew wygląda jak żywe. Kolejną cechą jest to, że są niezwykle praktyczne. Żywe choinki są trudne w transporcie a sztuczne – łatwe w montażu i demontażu. Bez problem można je odłożyć z powrotem do kartonu, żeby użyć ponownie w przyszłym roku.
 • Koszt
Jeśli chodzi o koszty, nie ma specjalnej różnicy między sztuczną a prawdziwą choinką. Różnica pojawia się, jeśli mówimy o trwałości. Koszt sztucznej choinki można rozłożyć na wiele lat użytkowania, a prawdziwej – nie. Zwykle średni czas żywotności prawdziwej choinki wynosi jeden rok i za każdym razem musisz kupić nową.
 • Użytkowanie i bezpieczeństwo
Sztuczne modele są bezobsługowe, w przeciwieństwie do prawdziwych, które gubią igły. Sztuczne drzewko jest wykonane z materiału ognioodpornego, więc nie ma ryzyka pożaru, w przeciwieństwie do tego, co może się stać z prawdziwym drzewkiem w przypadku zwarcia oświetlenia choinkowego.
  Wady:
Dla miłośników świątecznych klimatów sztuczne drzewka, nawet jeśli są idealnie zrobione, nigdy nie będą w stanie imitować typowego zapachu żywej sosny. Ponadto ważna jest jakość choinki. Lepiej kupować certyfikowane i nietoksyczne produkty, aby uniknąć zagrożeń dla zdrowia.

Prawdziwa choinka

Z biegiem lat klasyczne rozwiązanie zostało zastąpione sztucznym, natomiast dla niektórych nadal pozostaje jedynym wyborem. Spójrzmy na cechy różniące te dwa rozwiązania.

Korzyści:

Boże Narodzenie to jeden z najbardziej magicznych okresów w roku, dom wypełniony jest światłami i kolorami, a także niepowtarzalnym zapachem lasu, (należy podkreślić, że zapach będzie wyczuwalny tylko w środku lokalu), które może imitować tylko prawdziwe drzewko.
 • Drzewko można łatwo zutylizować, ponieważ jest całkowicie biodegradowalne. W takim przypadku lepiej jest jednak skontaktować się z właściwymi organami, aby w pełni przestrzegać procedur.
 • Prawdziwe drzewa, tak jak i rośliny, są bardzo dobre dla środowiska. Są w stanie wchłonąć toksyny obecne w powietrzu. Dodatkowo zapach lasu odpręża system nerwowy i łagodzi stres.

Wady:

 
 • • Drzewo występuje w naturze w bardzo zimnych warunkach, a gdy znajduje się w pomieszczeniu o wyższych temperaturach, może doznać szoku. W takim przypadku lepiej dać mu kilka dni na aklimatyzację i przystosować do nowego środowiska. Idealne miejsce dla drzewa może być tuż obok źródeł światła, z dala od ciepła lub obszarów wentylowanych.
 • Jeśli chodzi o ozdoby to prawdziwa choinka jest pod tym względem bardzo wymagająca, dlatego lepiej nie wybierać bardzo ciężkich ozdób, gdyż gałęzie mogą się łatwo złamać. .
 • Żywa choinka ma tendencję do gubienia igieł.
 • W przeciwieństwie do sztucznej, dla prawdziwej choinki występuje wysokie ryzyko pożaru. Może to być spowodowane zwarciem lampek lub pozostawieniem świecy bez nadzoru.

SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ: